تبلیغات
تفریحی آموزشی سرگرمی - زوج های سینمایی.(ایران)

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

زوج های سینمایی.(ایران)

نویسنده :mojtaba- s
تاریخ:5 دی 87-15:49


پیگیری اخبار مربوط به ازدواج ستاره های سینما با یكدیگر، همواره یكی از سوژه های جذاب و جنجالی رسانه ها بوده است. بیشتر رسانه ها سعی می كنند با سرك كشیدن به زندگی خصوصی بازیگران، زوایای جدیدی را از زندگی آن ها برای مخاطبانشان آشكار و تیراژ فروش خود را بالا ببرند. این اخبار و گزارش ها، معمولا نیز سویه های منفی زندگی ستاره های سینما را دربر می گیرد. یعنی مطبوعات و رسانه ها بیشتر تمایل دارند توضیح دهند فلان زوج هنری چه اختلافاتی با هم دارند، یا این كه فلان بازیگر چرا و چگونه از همسرش جدا شده و قصد ازدواج با بازیگر دیگری را دارد.
در این مطلب می خواهیم این قاعده را برهم بزنیم. به همین سبب به سراغ زوج های هنری موفقی رفته ایم، كه زندگی آرام و بی حاشیه ای دارند و در عرصه بازیگری نیز خوش درخشیده اند. نكته قابل توجه این كه این زوج های هنری معمولا بهترین بازی هایشان را زمانی ارائه داده اند، كه در مقابل یكدیگر نقش آفرینی كرده اند.
 
گلاب آدینه- مهدی هاشمی
گلاب آدینه: مهدی هاشمی هم دوستم بوده است، هم استادم
این دو بازیگر یكی از موفق ترین زوج های سینمای ایران می باشند.
«گلاب آدینه» پیش از ازدواجش با «مهدی هاشمی»، شاگرد او بود. اما به مرور زمان، در زمینه بازیگری به جایگاه بالاتری نسبت به همسرش دست یافت.
«گلاب آدینه» فعالیت خود را در عرصه بازیگری به صورت حرفه ای، از سال ٥٤ با گروه تئاتر دانشجویی «پیاده» آغاز كرد. در آن زمان «مهدی هاشمی» و «داریوش فرهنگ» كه در عرصه تئاتر و سینما فعالیت می كردند، سرپرستی این گروه را به عهده داشتند.. «آدینه» بین سال های ٥٤ تا ٥٦ در تماشاخانه های مختلف تهران، با این گروه روی صحنه رفت و نقش های بسیاری را ایفا كرد. آشنایی و همراهی مداوم «گلاب آدینه» با این گروه تئاتری به ازدواج وی با مهدی هاشمی در سال ٥٦ منجر شد. جالب آن كه به گفته گلاب آدینه برای نخستین بار خودش پیشنهاد ازدواج را با «مهدی هاشمی» مطرح كرده است.
«آدینه» درباره شرایط زندگی پس از ازدواجش می گوید: از وقتی كه ازدواج كردم، با ٢ یا ٣ خانه فاصله، با «داریوش فرهنگ» و «سوسن تسلیمی» همسایه بودیم. هنوز به خاطر می آورم از وقتی كه از خواب بیدار می شدیم، این دو دائما راجع به تئاتر و نمایشنامه و نمایشنامه نویس و كارگردان و بازی و بازیگری صحبت می كردند. بعدها متوجه شدم آن ها راجع به چیزهای دیگر هم صحبت می كنند. (برگرفته از كتاب «گلاب آدینه بانوی بازیگر» نوشته زاون قوكاسیان)
«مهدی هاشمی» نیز درباره گلاب آدینه می گوید: گلاب آدینه از زمانی كه وارد گروه تئاتر ما شد تا به امروز، ٣ ویژگی مشخص را با خود داشته و هنوز هم دارد: «روحیه شاگردی»، «محصل بودن» و «یاد گرفتن مداوم».
گلاب آدینه نیز همیشه از همسرش، به عنوان یك الگو و استاد یاد كرده و گفته است: مهدی هاشمی الگوی همیشگی من است و در درجه اول هرچه بلدم از او یاد گرفته ام.. او هم دوستم بوده و هم استادم. یعنی همین الان كه كار می كنم تماما با حرف های مهدی هاشمی بازی می كنم و تا همین امروز، هرگاه بازی می كنم، بازی او در ذهنم نقش می بندد.
این دو بازیگر در فیلم های «زرد قناری»، (رخشان بنی اعتماد)، «شكار خاموش» (كیومرث پوراحمد)، «بهترین بابای دنیا» (داریوش فرهنگ) و مجموعه تلویزیونی «سلطان و شبان» با یكدیگر همبازی بوده اند. در حال حاضر نیز سریال روتین «خواستگاران» به كارگردانی گلاب آدینه از شبكه یك سیما در حال پخش است.
 
لیلا حاتمی- علی مصفا
لیلا حاتمی: بازی در فیلم علی مصفا برایم دشوار بود
این دو بازیگر جزو آرام ترین و بی حاشیه ترین زوج های سینمای ایران، به شمار می روند. حتما می دانید كه آشنایی و ازدواج آن ها در سال ٧٥، و در حین نقش آفرینی این دو در فیلم درخشان «لیلا» اثر «داریوش مهرجویی»، شكل گرفت. این دو در این فیلم به عنوان همسر در مقابل هم بازی كردند. در آن سال ها «لیلا حاتمی» مشغول تحصیل در رشته ادبیات فرانسه، در دانشگاه لوزان فرانسه بود. در سال ٧٥ به علت بیماری پدرش (زنده یاد علی حاتمی) به ایران آمد و از آن پس در تهران ساكن شد. در آن سال نخستین نقش سینمایی خود را در فیلمی غیر از فیلم های پدرش، در فیلم «لیلا»ی داریوش مهرجویی پذیرفت. خیلی ها معتقدند گرمای رابطه عاشقانه بازیگران اصلی فیلم «لیلا»، از واقعی بودن آن ناشی شده و به همین خاطر شخصیت ها و محصول كلی كار برای تماشاگران خاص و عام، بسیار باورپذیر از آب درآمده است. «لیلا حاتمی» پس از ازدواج با «علی مصفا» یك بار دیگر با او در فیلم «میكس» به كارگردانی «داریوش مهرجویی» همبازی شد. یك بار نیز به عنوان بازیگر در فیلم «سیمای زنی در دوردست» به كارگردانی علی مصفا حضور یافت.
لیلا حاتمی درباره تجربه بازی در فیلم همسرش می گوید: كار كردن با علی مصفا، در ابتدا كمی برایم دشوار بود. چون او خیلی خوب مرا می شناخت و احساس می كردم، نقشی كه بازی می كنم یه با اصطلاح ادایی كه سرصحنه درمی آورم، برای او لو رفته است و از این نكته خجالت می كشیدم. درست مثل وقتی كه آدم به مادرش دروغ می گوید.
لیلا حاتمی چندی پیش با حضور در مشهد، بازی خود را در فیلم «هر شب، تنهایی» (رسول صدرعاملی) به پایان رساند. او هم چنین به تازگی به عنوان داور در جشنواره «اوراسیا»ی قزاقستان حضور یافت.
 
امین حیایی- نیلوفر خوش خلق
امین حیایی: در فیلم های گیشه ای بازی می كنم تا همسرم در فیلم های باارزش نقش آفرینی كند
یكی از فواید ازدواج ستاره هایی چون «امین حیایی» این است كه حجم شایعات و اخبار حاشیه ای، درباره آن ها كمتر می شود. به ویژه زمانی كه همسر او نیز بازیگر و در معرض نشان رسانه ها و مطبوعات باشد.
امین حیایی در زمان فیلم برداری سریال «روزگار جوانی»، با «نیلوفر خوش خلق» آشنا شد. البته در آن زمان وی یك بازیگر تازه كار بود و چندان شناخته شده نبود. این دو بازیگر پیش از ازدواج، در فیلم «مونس» نیز با یكدیگر همبازی بودند. ازدواج آن ها هم زمان با بازی «خوش خلق» در فیلم «بوی بهشت» صورت گرفت. نكته جالب در این باره این كه در تیتراژ این فیلم نوشته شده بود: «نیلوفر حیایی».می گویند امین حیایی در تمام پشت صحنه های فیلم های همسرش حاضر می شود و قبل از ایفای نقش، با او تمرین می كند. حیایی در جایی به شوخی گفته است: ما دو نفر مكمل هم هستیم. من در فیلم های گیشه ای پول درمی آورم، تا «نیلوفر» بتواند در فیلم های باارزش مثل «به آهستگی» (مازیار میری) بازی كند.
این دو بازیگر در فیلم «سنگ، كاغذ، قیچی» (سعید سهیلی)، برای سومین بار با یكدیگر همبازی شدند. امین حیایی و همسرش هم اكنون مشغول بازی در فیلم «دایره زنگی» (پریسا بخت آور) می باشند. حیایی چندی پیش در شهر مشهد در فیلم رسول صدرعاملی («شب») ایفای نقش كرد.
 
بهاره رهنما- پیمان قاسم خانی
دو مسیر حرفه ای در یك زندگی مشترك
«بهاره رهنما» متولد ١٣٥٢ در اراك است و هم زمان در ٣ رشته تحصیل كرده است. كارشناسی ادبیات فارسی، كارشناسی حقوق قضایی و كارشناسی ارشد ادبیات نمایشی. او در سومین فیلمش، یعنی «عاشقانه» (علیرضا داوودنژاد) با «پیمان قاسم خانی» آشنا شد و یك سال بعد، با او ازدواج كرد. بعد ها مسیر حرفه ای این دو بازیگر از هم جدا شد. «بهاره رهنما» در فیلم و سریال های تلویزیونی، نقش آفرینی كرد و «قاسم خانی»، نیز راه فیلم نامه نویسی را در پیش گرفت.«شب های برره»، «پاورچین»، «كمربندها را ببندیم»، «خانه ما» و «باغ مظفر» از جمله فعالیت های تلویزیونی «قاسم خانی» در زمینه نویسندگی است. این زوج هنری دختر ٧ ساله ای به نام «پریا» دارند كه سال گذشته یكی از بازیگران سریال «زیرزمین» بود. بهاره رهنما هم اكنون مشغول بازی در فیلم «دایره زنگی» است.
 
امیر جعفری- ریما رامین فر
پیوند تئاتر و سینما
امیر جعفری با بازی در سریال «میوه ممنوعه»، جایگاهش را به عنوان یك بازیگر محبوب به ثبت رساند. او همسر «ریما رامین فر» و نویسنده سریال «كمربندها را ببندیم»، بازیگر سریال «من یك مستاجرم» و فیلم «نان ، عشق و موتور ١٠٠٠» است. ریما رامین فر دارای مدرك كارشناسی ارشد كارگردانی تئاتر است. جالب است بدانید كه اولین فرزند این دو بازیگر (آیین) هم زمان با ضبط سریال «میوه ممنوعه» به دنیا آمد.
 
 
و دیگران … زوج های سینمایی دیگری نیز هستند كه فقط به آوردن نام آن ها اكتفا می كنیم
 
 

 
فهرست 70 زوج هنری ایران
 
 
 
 

پژمان بازغی (بازیگر) ---- مستانه مهاجر (تدوینگر)
رخشان بنی‌اعتماد (کارگردان) ---- جهانگیر کوثری (تهیه‌کننده، مجری)
کمند امیرسلیمانی (بازیگر) ---- ورقا عامری (عکاس)
تهمینه میلانی (کارگردان) ---- محمد نیک‌بین (تهیه‌کننده)
لادن طباطبایی (بازیگر) ---- سعید تهرانی‌ (بازیگر، تهیه‌کننده)
مهناز افضلی (بازیگر) ---- حسن پورشیرازی (بازیگر)
حمید سمندریان (کارگردان) ---- هما روستا (بازیگر)
بهزاد فراهانی (بازیگر)---- فهمیه رحیم‌نیا (نویسنده)
افسر اسدی (بازیگر) ---- اصغر همت (بازیگر)
محمد رحمانیان (کارگردان) ---- مهتاب نصیرپور (بازیگر)
امین تارخ (بازیگر) ---- منصوره شادمنش (نویسنده)
مینا جعفرزاده (بازیگر)---- بهمن زرین‌پور (کارگردان)
جمشید آهنگرانی (نویسنده)---- منیژه حکمت (کارگردان)
حسن جوهرچی (بازیگر) ---- مهناز بیات (منشی صحنه)
لادن مستوفی (بازیگر ) ---- شهرام اسدی (کارگردان)
الهام چرخنده (بازیگر) ---- فرشید نوابی (بازیگر)
شاهرخ فروتنیان‌‌ (بازیگر) ---- افسانه چهره‌آزاد (بازیگر)
آتیلا پسیانی (بازیگر) ---- فاطمه نقوی (بازیگر)
( عبدالرضا گنجی - فاطمه گودرزی)
(عباس صالحی - رزیتا غفاری)
( اسماعیل ریاحی - شهلا ریاحی )
( مرحوم فیروز بهجت محمدی - آزیتا لاچینی)
( فریبرز كامكاری - الهام پاوه نژاد)
کامبوزیا پرتویی (کارگردان) ---- فرشته صدرعرفانی (بازیگر)
مائده طهماسبی (بازیگر) ---- فرهاد آئیش (بازیگر)
داریوش مهرجویی(کارگردان) ---- وحیده محمدی‌فر (فیلمنامه نویس و منشی صحنه)
نادر مقدس (کارگردان) ---- افسانه منادی (کارگردان)
علیرضا امینی (کارگردان) ---- فرناز جمشیدی مقدم (منشی صحنه)
محمود پاک نیت (بازیگر) ---- مهوش صبرکن (بازیگر)
محمدرضا شریفی‌نیا (بازیگر) ---- آزیتا حاجیان (بازیگر)
هومن حاجی عبدالهی (مجری، بازیگر) ---- سلیمه قطبی (بازیگر رادیو)
محسن قاضی‌مرادی (بازیگر) ---- مهوش وقاری (بازیگر)
داود رشیدی (بازیگر) ---- احترام برومند (مجری، بازیگر)
(بهروز افخمی --سابق-- ناهید طلوع )
بهروز افخمی (کارگردان) ---- مرجان شیرمحمدی (بازیگر، نویسنده)
بهاره رهنما (بازیگر) ---- پیمان قاسم‌خانی (فیلمنامه‌نویس)
شهرام شکیبا (مجری، شاعر) ---- مهسا ملک مرزبان (مجری)

(فرخ نعمتی - سهیلا رضوی)
مهرداد شکرآبی (بازیگر) ---- عاطفه رضوی (بازیگر)
احمد حامد (تهیه‌کننده) ---- فاطمه معتمدآریا (بازیگر)
ابوالفضل جلیلی (بازیگر) ---- مریم اشرفی (عکاس)
کتایون ریاحی (بازیگر) ---- فرشید رحیمیان (مدیرتولید)
محمدرضا فروتن (بازیگر)---- سحر ابراهیمی (فیلمبردار پشت صحنه)
سارا خوئینی‌ها (بازیگر ) – سابق – یوسف مرادیان (بازیگر)
محسن مخملباف (کارگردان) ---- مرضیه مشکینی (طراح صحنه، کارگردان)
شقایق دهقان (بازیگر) ---- محراب قاسم‌خانی (طراح صحنه، نویسنده)
فریال بهزاد (کارگردان)---- رضا آزادی (فیلمبردار)
علی دهکردی (بازیگر) –-- آفرین چیت ساز (طراح لباس)
محمد اصفهانی (خواننده) ---- لیدا جوادی (بازیگر)
(مجید جعفری --سابق--اكرم محمدی)
( آتش تقی پور(بازیگر) - شهین علیزاده(بازیگر))
رویا تیموریان (بازیگر) -سابق- میر ولی ا…. مدنی
رویا تیموریان (بازیگر) ---- مسعود رایگان (بازیگر)
اصغر فرهاد (کارگردان) ---- پریسا بخت‌آور (کارگردان)
زیبا بروفه (بازیگر) ---- پیام صابری (گریمور)
لیلا حاتمی (بازیگر) ---- علی مصفا (بازیگر)
گلاب آدینه (بازیگر) ---- مهدی هاشمی (بازیگر)
داریوش فرهنگ (بازیگر) – سابق – سوسن تسلیمی (بازیگر)
( مسعود جعفری جوزانی - فهیمه سرخابی )
سیما تیرانداز (بازیگر) --سابق-- ناصر هاشمی (بازیگر)
سیما تیرانداز (بازیگر) ---- مجید جوزانی (تهیه کننده)
لیلی رشیدی (بازیگر) – سابق – نیما بانکی (بازیگر)
امین حیایی (بازیگر) ---- نیلوفر خوش خلق (بازیگر)
ابوالفضل پور عرب (بازیگر) – سابق – آناهیتا نعمتی (بازیگر)
حسین عرفانی (دوبلر) --- شهلا ناظریان‌ (دوبلر)
کوروش تهامی (بازیگر) – سابق – شبنم طلوعی (بازیگر)
گوهر خیراندیش (بازیگر) ----- مرحوم جمشید اسماعیل خانی (بازیگر)
سحر ولدبیگی (بازیگر) ---- نیما فلاح (بازیگر)
مهران مدیری(کارگردان-بازیگر)-----سابق-----فریبا متخصص(بازیگر)
فریبرز عرب‌نیا (بازیگر) – سابق –
آتنه فقیه نصیری(بازیگر)
فریبرز عرب‌نیا (بازیگر) – سابق – عسل بدیعی (بازیگر)
افسانه بایگان (بازیگر) ---- مرتضی شایسته (تهیه‌کننده)
امیر جعفری (بازیگر) ---- ریما رامین‌فر (فیلمنامه نویس)
خسرو شکیبایی (بازیگر) – سابق – تانیا جوهری (بازیگر)
رضا رشیدپور (مجری) ---- نغمه مهرپاک (مجری)
مهتاب کرامتی (بازیگر‌) – سابق – بابک ریاحی‌پور (گیتاریست)
حمیرا ریاضی (بازیگر) ---- علی اوسیوند (بازیگر)
گلشیفته فراهانی‌ (بازیگر) ---- امین مهدوی (عکاس)
هدیه تهرانی (بازیگر) – سابق – هومن به‌منش (دستیار فیلمبردار)
یغما گلروئی (ترانه‌سرا) ---- آزاده خواجه نصیر  (نقاش)
کاوه یغمایی (خواننده) ---- نیلوفر فرزند شاد (پیانیست)
مسعود کیمیایی (کارگردان) – سابق – فائقه آتشین (خواننده)
جمشید مشایخی (بازیگر) ---- گیتی رئوفی (آشنا به هنر موسیقی)
امید زندگانی‌ (بازیگر) – سابق – مینا لاکانی (بازیگر)
بهرام بیضایی (کارگردان) ---- مژده شمسایی (بازیگر)
علیرضا کنگرلو (مجری) ---- راحله امینیان (مجری)
علیرضا عصار (خواننده) ---- نسترن پاکباز (عکاس)
بهروز بقائی (بازیگر) – سابق – پرستو گلستانی (بازیگر)
-پانته‌آ بهرام(بازیگر) سیامك احصایی(طراح صحنه و لباس) 
-محمد یعقوبی(كارگردان تئاتر) آیدا كیخایی(بازیگر) 
-رویا نونهالی(بازیگر) رامین حیدری فاروقی(مستندساز) 
-نغمه ثمینی(فیلم‌نامه نویس و نمایش‌نامه نویس)پیام فروتن(طراح صحنه و لباس) 
-غزل شاكری(بازیگر) علی زارع(عكاس) 
-محمد صالح‌اعلا(بازیگر ، نویسنده و كارگردان)شورانگیز طباطبایی(بازیگر) 
بهنوش بختیاری(بازیگر) سابق معراج محمدی (خواننده)

 
{در این مکان برای ارج نهادن به حقوق معنوی دیگران و افزایش اعتبار وبلاگ تمامی پست ها با ذکر مبع ثبت می شوند}
منبع : "yadeyar.ir"

 


نوع مطلب : زوج های سینمایی. 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
warum sie viagra nehmen sollten
21 خرداد 98 05:13

This is really interesting, You're a very skilled blogger. I've joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I've shared your site in my social networks!
Umanizzare
18 دی 97 05:32
Its like you read my mind! You appear to know so much about
this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this
is wonderful blog. An excellent read. I'll certainly be back.
www.truspace.cn
3 دی 97 02:29
The best recommendation can prevent money and time.
Earl
2 دی 97 10:11
The precise advice can save you money and time.
fence installation cost in nj
29 آذر 97 13:24
6' wood fences run about 1$18.00 a foot.
Tasha
2 آذر 97 10:51
With investing, your capital is at risk.
Evie
13 مهر 97 06:32
Great actors proceed the educational process.
Teresita
16 آذر 96 20:33
What a information of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge about unexpected feelings.
alyshalazusky.wordpress.com
18 مرداد 96 08:25
What's up to all, how is the whole thing, I think every one is getting more
from this website, and your views are nice in favor of new visitors.
ValWasere.bravesites.com
2 خرداد 96 23:00
Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering
which blog platform are you using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm
looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a
good platform.
manicure
13 فروردین 96 07:08
Now I am going away to do my breakfast, once having my breakfast
coming yet again to read further news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo