تبلیغات
تفریحی آموزشی سرگرمی - ترفند آفیس.

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

نحوه طراحی یک سیگار در نرم افزار Microsoft Word

 

مطمئنأ همگی شما از کارکرد نرم افزار Micorsoft Word اطلاع دارید اما باید قبول کرد که عملکرد این نرم افزار به تایپ و ویرایش متون محدود نمیشود. چرا که با استفاده از آن میتوان کارهای گرافیکی جذابی را نیز انجام داد. با استفاده از این ترفند میتوانید شکل یک سیگار را توسط این نرم افزار طراحی کنید.
بدین منظور:
  1. با استفاده از ابزار Drowing که توسط این مسیر فعال می شود :View Toolbars drowing نواری در پایین صفحه ظاهر می شود .
 
 2 . از بین گزینه های این ابزار گزینه Oval که به شکل بیضی است انتخاب می کنیم
 
  3. سپس به صفحه رفته و دایره ای کوچک به اندازه 0.5 cmرسم می کنیم.
 
  4همان طور که دایره را رسم کردیم گزینه style3-Dرا در همان نوار ابزار drowing انتخاب می کنیم
 
   5. سپس 3D style 11 را انتخاب می کنیم و می بینیم که دایره حجم گرفته است .
 
    6. دوباره گزینهstyle 3-D را انتخاب و به قسمت 3-Setting D می رویم.
 
  7. سپس گزینه Depth را انتخاب و گزینه 288 pt را انتخاب می کنیم .
 
  8. سپس 7 بار گزینه Tilt Left را کلیک کی کنیم .
 
  9. حالا از شکل ایجاد شده یک کپی بگیرید (Ctrl+C) سپس Ctrl+V10. حالا شکلی که کپی گرفته بودید را انتخاب و سپس با کلید های جهت نما آن را روی شکل اولی ببرید به طوری که یک شکل دیده شود .
 10. حالا گزینه 3-D Setting را انتخاب کنید و سپس گزینه Depth را انتخاب و بعد از آن گزینه 72 pt را انتخاب کنید .
 
 11. حالا به گزینه سطل رنگ (Fill color) در نوار ابزار Drowing کلیک کنید.
 
 12. گزینهFill Effect را انتخاب کنید .
  13. گزینه Pattern را انتخاب کنید و Foreground را رنگ نارنجی و گزینه Background را رنگ سفید انتخاب کنید .
 
  14. سپس در بالای background و . . . گزینه SmallConfetti را انتخاب نمایید و پنجره را تایید کنیید .
 
  15. سپس برای این که سیگار بدست آمده را یک تکه کنید در گوشه سمت چپ نوار ابزار گزینه select object (نمای پیکان) را انتخاب و کل سیگار را انتخاب کنید و روی سیگار کلیک راست کرده و گزینه GroupingGroup را انتخاب نمایید


ترفند مفید در نرم افزار Word
با بکار بستن ترفندهای زیر در کار خود با نرم افزار Word سرعت بخشید :

1- اگر در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید ، کافیست نشانگر را در کنار و یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای Shift + F7 را فشار دهید.با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده میشود.

2- اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید ، مثلا رنگ یا نوع فونت آن را عوض کرده اید و حالا میخواهید به همان وضعیت پیش فرض Word برگردانید ، میتوانید آن بخش از متن را انتخاب و کلیدهای Ctrl + SpaceBar را فشار دهید.

3- وقتی میخواهید بخشی از متن را انتخاب کنید ، میتوانید کلمه Alt را پائین نگه دارید و با ماوس Drag کنید.این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.

4- با فشردن کلید Shift + F5 میتوانید به قسمتی از متن که بتازگی تغییری در آن ایجاد کرده اید بروید.فشردن مجدد این کلیدها شما را به قسمتهای تغییر یافته قبلی متن میبرد.

5- در پنجره Print Preview شما میتوانید پیش از پرینت گرفتن ، پیش نمایشی از فایل خود را ببینید.اگر در همین پنجره بخواهید تغییراتی در متن بدهید ، کافیست روی آیکون Magnifier کلیک کنید تا اجازه تصحیح در متن به شما داده شود.

6- اگر میخواهید همزمان دو بخش مختلف از یک Document را ببینید ، میتوانید فایل مربوطه را در نرم افزار Word باز کرده ، ماوس را بالای فلش موجود در بالای نوار لغزان نگه دارید تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازی با دو فلش در بالا و پائین آن درآید.آنگاه کلیک کنید و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائین بکشید.حال صفحه به دو قسمت تقسیم میشود که در هر دو بخش همان فایل نمایش داده میشود و همزمان میتوانید دو بخش مختلف فایل را ببینید و ویرایش کنید.

7- اگر فایلتان بزرگ است و پیدا کردن مطالب برایتان دشوار است ، کافیست گزینه Document Map را از منوی View انتخاب کنید تا فهرستی از عناوین Document شما را نشان دهد.حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت از فایل خود پرش میکنید.


{در این مکان برای ارج نهادن به حقوق معنوی دیگران و افزایش اعتبار وبلاگ تمامی پست ها با ذکر منبع ثبت می شوند}

منبع : "explorer.ir"
Admin Logo
themebox Logo